–>

Први фотографии од страшната несреќа во која загинаа баба, дедо и внука, на пат кон Златибор

369633170_696957569138532_3613060470064510467_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Баба, дедо и 9 годишна внука загинаа денеска на Ложионскиот мост на пат кон Златибор. Другото девојче, сестра на починатата, се уште се бори за живот.

Според првите информации, до несреќата дошло кога Драгослав С. излегол од колоната од правец на Златибор и преминал на спротивната страна, кога со автомобил „шевролет“ прелетал директно под цистерната што се движела од правец на Пожега.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK