Продолжува потрагата по британскиот новинар кој исчезна во Грција

исчезнАт-новинар.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПродолжува потрагата по британскиот новинар и доктор Мајкл Мозили, кој исчезна додека беше на одмор на грчкиот остров Сими, а утрово во потрагата беше вклучен и хеликоптер.

Мозли, познат по неговите ТВ-емисии и поткастот на BBC Radio 4, Just One Thing, последен пат бил виден во средата, јавува „Би-би-си“.

Британскиот новинар се прошета кон центарот на островот, оставајќи ја сопругата Клер на плажа.

Локалната полиција привремено ја прекина потрагата доцна навечер во четвртокот, но продолжи да трага по Мозели утрово.

Во потрагата учествуваат 25 лица, меѓу кои полицајци, волонтери и пожарникари.

Во операцијата се користат и дронови за пребарување на тешко достапните места, како и полициски кучиња трагачи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK