Припадничка на косовската полиција пронајдена мртва во куќа во Гњилане

fd.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПрипадничка на полицијата на Косова, чиј идентитет не е соопштен е пронајдена мртва во нејзината куќа во Гњилане.

Полицијата соопшти дека починатата имала 46 години и дека нејзиното безживотно тело го пронашла полициска патрола околу 11.45 часот.

Исмет Хасани, портпарол на косовската полиција за регионот Гњилане рече дека полицијата веднаш по пријавата излегла на местото на настанот каде го пронашла безживотното тело на нивната колешка.

Повеќе детали ќе бидат соопштени подоцна по завршување на истрагата која е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK