–>

Почина бебе по операција на непце во БиХ

Screenshot-2023-09-01-171312.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Бебе починало по рутинска операција која била извршена во понеделникот во болница Тузла.

Како што потврдиле за „Дневни аваз“, веднаш по операцијата и по преземените мерки за реанимација починало бебе родено во 2022 година.

„По повод споменатиот случај формиран е тим кој меѓу другото ќе ги утврдува и процедурите спроведени при лекување на споменатиот пациент“, изјавиле од болницата во Тузла за медиумот.

Според написите, бебето починало по рутинска операција на непцето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK