Петти ден потрага по исчезнатото девојче – полицијата ги пребарува каналите

danka-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПочна петтиот ден од потрагата по 2-годишната Данка од Србија, од која нема ни трага ни глас.

Девојчето исчезна во вторникот попладне во Бањско поле кај Бор.

Пожарникарите, полицијата и спасувачите продолжија со багери да го расчистуваат просторот околу куќата во Бањско Поле каде последен пат била видена Данка.

Во меѓувреме, од МУП соопштија дека темелно се пребарале каналите околу куќата и дека Данка не е пронајдена.

Ивана Илиќ, мајката на Данка (2) беше донесена во полиција во Бор, потврдија од полицијата за „Телеграф.рс“. Нејзиното испрашување продолжило и вчера, но неофицијално таа не е осомничена.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK