Нов земјотрес во Црна Гора

хх-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Црна Гора, соопштија од Одделението за сеизмологија на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија.

Според информациите, во 6 часот и 11 минути е регистриран земјотрес со епицентар на 4 километри југозападно од градот Чараѓе во општина Никшиќ, на длабочина од 14 километри.

Во четвртокот наутро овој регион во Црна Гора беше погоден од земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала, по што следеа серија помали земјотреси.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK