Нов земјотрес во Црна Гора

crna-gora-zemjotres-14mart.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 2,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора во 15 часот и 17 минути.

Епицентарот повторно бил во реонот на Никшиќ, недалеку од местото каде што на 14 март беше регистриран многу силен земјотрес.

Ова е шести земјотрес од полноќ, ниту еден со јачина од 2,9 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK