Нинова: БСП ги прекинува разговорите со ГЕРБ за првиот мандат за состав на новата бугарска Влада

ninova
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Лидерката на бугарската Социјалистичка партија, Корнелија Нинова попладнево изјави дека одлучиле да ги прекинат сите разговорите со ГЕРБ за првиот мандат за формирање нова влада во земјата.-Донесовме одлука за прекинување на разговорите со ГЕРБ – ниту за учество, ниту за поддршка, изјави Нинова пред новинарите во Софија.

„Доста направивме, хаосот и лицемерието што го демонстрираат не може да продолжи, барем за нас“, коментираше  таа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK