Неколку лица избодени со нож при тепачка во градски парк во Приштина

Неколку-лица-избодени-со-нож-при-тепачка-во-градски-парк.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНеколку лица се избодени со нож во градски парк во Приштина, каде непосредно претходно настанала тепачка, пренесува Телеграфи.

Според првите информации, конфликтот се случил во населбата „Качаларет“.

Еден од учесниците во инцидентот, кој е осомничен дека замавнал со нож, бил сопрен од граѓанин.

Косовската полиција се уште не излезе со официјално соопштение.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK