–>

Мајка ја претепала ќерката со сукало: семејно насилство во Белград

policija-belgrad.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На Универзитетската детска клиника во Белград згрижено е 13-годишно дете кое било претепано од мајка му со сукало, пренесуваат српските медиуми.

Според неофицијални информации, мајката (33) е осомничена дека на 30 август со сукало му нанела повреди на рацете и нозете на детето.

Грозоморното насилство се случила во белградската населба Јаково.

На детето во болницата му биле констатирани полесни физички повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK