Две исчезнати девојчиња во Пула

Две-исчезнати-девојчиња-во-Пула.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМиа и Тина Купрешаковиќ исчезнале вчера во Пула,  пишува на веб-страницата Nestali.gov.hr.

Миа Купрешаковиќ е родена во 2011 година, а Тина во 2009 година. Тие имаат кафена коса и сини очи, а двете се високи 165 сантиметри.

Во Хрватска на почетокот на годината за два дена беа пријавени за исчезнати три момчиња родени 2009 година.

Сите три момчиња биле пронајдени живи и здрави.

Полицијата започнала потрага, но, како што пренесува хрватски Индекс, се испоставило дека некои момчиња решиле да го продолжат зимскиот распуст и да не се вратат во домот.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK