–>

Детали за експлозијата во Хрватска

eksplozija-rat.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Денеска на улицата Загребачка во Дуги Село дошло до експлозија во која загинаа две лица. Едно лице е тешко повредено. Како што дознава индекс.хр, дошло до експлозија на експлозивна направа.

„Денеска, 27 август, околу 13 часот и 30 минути во Дуги село на улица „Загребачка“ дошло до експлозија во зграда која обезбедува згрижувачки услуги за стари лица, во која две лица загинаа, а едно е тешко повредено. Ќе следи истрага “, напиша полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK