Невреме со силен дожд, град и грмотевици во Скопје

116427694_216318656398544_6068812327669833288_n-800x533.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСкопје вечерва го зафати силно невреме проследено со силен ветер, грмотевици и град на некои места.

Во моментов силен дожд, проследен со грмотевици и ситен град има во скопската населба Карпош, Ѓорче Петров и Кисела Вода.

„Нестабилната маса од Полошкиот регион се приближува кон западниот и северозападниот дел од Скопје. Од појави моментално има силен ветер, а се очекува наскоро и пороен дожд и грмежи“, најавија претходно од УХРМ.

Се препорачува граѓаните да не бараат засолниште од дождот под осамени дрвја.

Претходно со силно невреме беше зафатен Полошкиот регион.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK