Малолетно девојче прегазено во скопски Аеродром, пренесено е во болница

Уапсени-двајца-тетовци-не-застанале-на-наредба-оштетиле-возило-бегајќи.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМалолетно девојче е удрено вечерва од возило на булевар „Србија“, кај бензинската станица „Лукоил“, во Општина Аеродром.

Девојчето е пренесено во болница, а екипи на МВР вршат увид на местото на несреќата.

Од МВР информираат дека увидот уште не е завршен и дека дополнителни информации ќе има по негово завршување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK