–>

Двајца повредени во пукањето во „Ист Гејт“, пренесени се во болница

Двајца-повредени-во-пукањето-во-„Ист-Гејт-пренесени-се-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска од трговскиот центар Ист Гејт во Скопје е пријавено дека било пукано кон две лица кои се здобиле со повреди и се пренесени во болница за укажување помош.

Полициски екипи се упатени на лице место и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ваков настан имаше и кон крајот на месец август кога непознати лица од возило пукаа кон друго лице.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK