Црна Гора воведува седумчасовно работно време

Црна-Гора-има-зголемено-население-од-2011-година-објавени-првите.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерката за труд и социјална грижа на Црна Гора, Наида Нишиќ, најави дека до крајот на годинава граѓаните можат да очекуваат воведување седумчасовно работно време.

-Она што го најави премиерот Милојко Спајиќ во предизборната кампања ќе се случи во текот на оваа година, рече Нишиќ во емисијата „Линк” на Радио Црна Гора.

Таа додаде дека социјалните давачки во иднина ќе бидат поправични.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK