EVN

Бектеши: Владата не е вклучена во преговорите на жителите на Слупчане и ЕВН, немаме информации што е договорено

Министерот за економија Крешник Бектеши попладнево ги демантираше обвинувањата од опозицијата дека претставници на Владата биле вклучени во преговорите меѓу

Прочитај повеќе »