Земјотрес во Бангладеш

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Земјотрес со јачина од 4,3 степени го погоди денеска Бангладеш, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).ЕМСЦ претходно соопшти дека земјотресот бил со јачина од 5,2 степени.

Земјотресот се случил на длабочина од 10 километри, на околу 14 километри североисточно од главниот град Дака.

Засега нема информации за повредени луѓе и причинета материјална штета

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK