Земјотрес со јачина од 6,3 степени ја погоди Јапонија

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди островот Шикоку во Јапонија.

Земјотресот е регистриран на 24 километри од Уваџима на длабочина од 41 километар, пренесува EMSC.

Нема предупредувања за опасност од цунами поради земјотрес, а засега нема информации за жртви или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK