Земјотрес од 5,5 степени според Рихтеровата скала во Русија

Screenshot-2024-07-07-144036.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Русија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот е регистриран во близина на брегот на Камчатка, на длабочина од 61 километар.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK