Зеленски ненадејно отпатува на Балтикот

Видео-Зеленски-Новите-санкции-на-Европската-унија-ќе-ги-намалат.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУкраинскиот претседател, Володимир Зеленски, отпатува за Литванија, а потоа ќе ги посети Летонија и Естонија во наредните денови, објави тој на социјалната мрежа „Икс“.

„На дневен ред се безбедноста, интеграцијата во ЕУ и НАТО, соработката во електронското војување и беспилотните летала и натамошната координација на европската поддршка“, рече Зеленски.

Зеленски ќе одржи и јавен говор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK