Зeленски: Нашите војници го уништуваат окупаторот кој се обидува да напредува

zelenski45.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПретседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави каква е ситуацијата на фронтот.

„Олександар Сирски извести за состојбите во областите на борбените операции. Регионот Доњецк, регионот Харков – каде што е најтешко сега. Тој е на клучните места – работи со бригади, на борбени позиции. Се уште е рано да се носат заклучоци, но ситуацијата е под контрола“, рече Зеленски.

„Нашите војници го уништуваат окупаторот кој се обидува да напредува. Сè е доволно стресно. Но, ги зајакнавме насоките, особено Харков. Сега многу војници, особено жителите на Харков дојдоа во одбрана на регионот Харков, благодарност до сите за нивната ефикасност“, додаде претседателот на Украина.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK