–>

Зеленски ги посети ранетите украински војници во болницата во Њујорк и им додели медали

Зеленски-ги-посети-ранетите-украински-војници-во-болницата-во-Њујорк.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, ги посети ранетите украински војници во болница во Њујорк и им додели медали, набргу по пристигнувањето во САД каде ќе им се обрати на светските лидери во Обединетите нации.

За време на посетата на универзитетската болница Стејтен Ајленд, Зеленски им рече на новинарите дека е важно пораките на Украина да бидат слушнати од партнерите во ОН.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK