Во Лас Вегас забележани се рекордни 5 дена по ред со температура над 46,1 степен

dfg.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Лас Вегас во американската држава Невада забележани се рекордни пет дена по ред со температура од 46,1 Целзиусови степени.

Во неделата во Лас Вегас се измерени 48,8 степени, што е рекордна температура досега забележана во тој град, објави Вашингтон Тајмс.

Во вторникот во тој град беа измерени 48,3 степени, со што беше срушен рекордот за 9 јули од 46,6 степени, забележан во 2021 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK