Во Дизелдорф експлодираше киоск, при што загинаа три лица, а 16 беа повредени

фс-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТри лица загинаа, а 16 се повредени при експлозија на киоск во текот на ноќта во станбена зграда во германскиот град Дизелдорф, јавуваат германските медиуми.

Според нив, од 16-те повредени двајца се во животна опасност по експлозијата и пожарот во станбената зграда.

Од противпожарната служба соопштија дека киоскот е целосно опожарен, а пожарот се проширил на првиот кат од станбената зграда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK