Во близина на Москва уништен непријателски дрон, објави градоначалникот

ac056bdb-66bd-46a6-995f-b044ed23ee0c.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРуската противвоздушна одбрана во близина на Москва утринава уништи непријателски дрон, напиша градоначалникот, Сергеј Собјанин.

Собјанин на Телеграм објави дека дронот е уништен без жртви или оштетување на земјата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK