(Видео) Украинците објавија снимка, „Бредли“ лесно го уништува најсилниот руски тенк

Видео-Украинците-објавија-снимка-„Бредли-лесно-го-уништува-најсилниот-руски.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерството за одбрана на Украина објави видео на кое се гледа, како што тврдат, како „Бредли“ уништува руски тенк Т-90.

„Бредли“ е моќно оклопно возило од американско производство. САД ги испраќаа овие оклопни возила во Украина во неколку наврати за време на војната.

Украинското Министерство за одбрана не соопшти каде се случил овој настан, но велат дека се работи за 47-та механизирана бригада.

„Има работи што можете да ги гледате засекогаш. Како овој украински М2 Бредли ИФВ кој уништува руски тенк Т-90М“, објави украинското Министерство за одбрана.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK