–>

(Видео) Украинци со беспилотни летала оштетија руски тенк

Видео-Украинци-со-беспилотни-летала-оштетија-руски-тенк.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Три беспилотни летала ФПВ од 500 долари оштетиле руски тенк „Т-90А“ кај Бахмут, вреден 4,5 милиони евра, тврдат Украинците.

Тие објавија и снимка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK