(Видео) Торнадо погоди пет американски сојузни држави, урна далноводи и дрвја

уф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканската национална метеоролошка служба објави дека во последните 24 часа торнадо ги погоди сојузните држави Џорџија, Илиноис, Тенеси, Охајо и Кентаки, пишува  Њујорк Тајмс.

Претходно, еден смртен случај беше регистриран во Оклахома поради невремето.

Синоптичарите предвидоа неколку торнада, ветрови со бура кои би можеле да достигнат ниво на ураган.

Торнадо урна повеќе дрвја и далноводи во Конјерс, Џорџија.

Околу 255.000 корисници останаа без струја вчера доцна навечер, а повеќето од тие прекини беа во Западна Вирџинија, каде што повеќе од 113.000 корисници беа без струја.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK