(Видео) Стаклото се крши: снимки од земјотресот во Мексико

Видео-Стаклото-се-крши-снимки-од-земјотресот-во-Мексико.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Куалута на длабочина од десет километри.

На социјалните мрежи почнаа да кружат првите видеа на кои се гледаат лустери како се нишаат на таванот додека луѓето седат во кафуле и со неверување гледаат што се случува.

На друга снимка се гледа скршеното стакло во излогот.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK