–>

(Видео) Путин е на концерт, додека се тврди дека Пригожин загина во авионската несреќа

putin1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Додека кружат информации дека шефот на Вагнер групацијата, Евгениј Пригожин наводно загинал во авионска несреќа, рускиот претседател Владимир Путин е на концерт.

Тој учествува на настан посветен на 80-годишнината од победата на советските трупи во битката кај Курск.

Некои експерти сугерираат дека тој би можел да стои зад несреќата во која загинаа 10 луѓе.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK