(Видео) Пукање во универзитет во Америка, има жртви

Видео-Пукање-во-универзитет-во-Америка-има-жртви.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканската полиција влезе во кампусот на Универзитетот во Невада, во Лас Вегас по извештаите за пукање.

Колеџот објави на социјалните мрежи дека универзитетските полицајци реагирале на извештаите за пукање во кампусот.

Полициската управа во Лас Вегас соопшти дека „во овој момент има повеќе жртви“.

Се уште не е позната точната бројка на лица во кои било пукано или степенот на нивните повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK