–>

(Видео) Прва снимка од болницата Ал Шифа во Газа

Видео-Прва-снимка-од-болницата-Ал-Шифа-во-Газа.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВидеата кои кружат на социјалните мрежи ја покажуваат внатрешноста на болницата Ал Шифа и израелските сили внатре. Снимките ги пренесоа медиумите на арапски јазик.

Израелската армија објави дека влегла во комплексот Ал Шифа, најголемата болница во Газа, повикувајќи ги милитантите на Хамас да се предадат.

Израелските одбранбени сили (ИДФ) соопштија дека „врз основа на разузнавачките и оперативните потреби“ спроведуваат „прецизна и насочена операција против Хамас во одредени области на болницата Ал Шифа“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK