(Видео) Принцот Вилијам се огласи за првпат по дијагнозата на неговиот татко

Видео-Принцот-Вилијам-се-огласи-за-првпат-по-дијагнозата-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПринцот Вилијам ја спомена дијагнозата на рак на кралското семејство за првпат по објавувањето на Бакингемската палата во понеделникот.

Пристигнувајќи на гала за лондонската служба за брза помош во центарот на Лондон, принцот од Велс им мавна на луѓето собрани надвор од местото.

„Навистина ги цениме сите ваши љубезни пораки, ви благодариме“, рече Вилијам.

Бакингемската палата во понеделникот објави дека на кралот му бил дијагностициран рак.

На принцот Хари, заедно со другите високи членови на кралското семејство, кралот лично му кажал за неговата дијагноза, по што Хари брзо се качил на лет од Калифорнија.

Тој во вторникот поминал околу 45 минути во кралската резиденција пред да се врати во својот дом во средата, според извештаите на медиумите.

 

Се очекува Вилијам да преземе повеќе јавни должности додека неговиот татко се фокусира на лекувањето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK