(Видео) Патниците панично врескаат додека бегаат од авион кој се запали при полетување во Сенегал

senegal-incident-boing.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБоинг 737-800 со 78 патници и членови на екипажот се лизна од пистата и се запали на аеродромот во Сенегал. На социјалните мрежи се појави застрашувачко видео на кое се гледа како патниците панично бегаат од авионот и врескаат од страв додека авионот гори.

Несреќата се случила при полетување, кога авионот се излизгал од пистата и завршил во шума.

Авионот се запалил по инцидентот и претрпел сериозна штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK