(Видео) Напад во трговски центар во Израел: има повредени

3920504_izrael_ls.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТерористички напад се случи денеска во трговски центар во израелскиот град Кармиел на северот на земјата.

„Ерусалим пост“ пренесува дека итната помош соопштила дека две лица се ранети со нож и дека едното од нив, кое е на околу 20 години, е во несвест и е во критична состојба.

Се вели дека терористот влегол во трговскиот центар.

Идентитетот на напаѓачот се уште не е познат – изјави портпаролот на полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK