(Видео) Можеби имам 84, но се чувствувам како да имам 48: Чак Норис го прослави својот 84 роденден

t5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканската акциона ѕвезда Чак Норис го прослави својот 84-ти роденден.

Во неговите помлади денови, тој немал ниту намера ниту планирал да стане актер, но љубовта кон боречките вештини го одвела на сосема неочекуван пат исполнет со ѕвезди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuck Norris (@chucknorris)

По повод својот 84-ти роденден, Норис на Инстаграм сподели видео на кое може да се види дека е целосно во топ форма.

„Можеби имам 84 години, но се чувствувам како да имам 48 години“, оптимистички вели тој во видеото.

Норис денес ретко се појавува во јавноста, а неговата последна улога беше во филмот „The Expendables 2“ од 2021 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK