–>

(Видео) Косовски министер објави снимка од Бањскиот манастир: Главниот криминалец Радоичиќ беше водачот на оваа терористичка група

Видео-Косовски-министер-објави-снимка-од-Бањскиот-манастир-Главниот-криминалец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКосовскиот министер за полиција Џељај Свеќља на својот Фејсбук профил објави видео од манастирот Бањска, на кое, како што тврди, може да се најде Милан Радоичиќ, потпретседателот на Српската листа, кој е на црната листа на САД и Велика Британија.

„Оној на сликите подолу е Милан Радоичиќ, потпретседателот на Српската листа, исто така од црната листа на САД и Обединетото Кралство. Главниот криминалец Радоичиќ беше водачот на оваа терористичка група и нападот во кој беше убиен полицаецот Африм Буњаку. Ова е уште еден доказ за неговата терористичка активност против Република Косово. Потпретседателот на Српската листа е водач на терористичкиот напад и групата терористи“, напиша Свеќља и додаде:

„Секојдневно се разјаснува картата на терористичкиот напад: Александар Вучиќ преку Српската листа и тие преку нивниот потпретседател Радоичиќ презедоа терористичка акција против правниот и уставниот поредок на Република Косово, обидувајќи се да ја дестабилизираат нашата Република. Затоа Српската листа на своето учество во Косово гледа само терористички. Не успеаја. Во меѓувреме, деновите на жалост што денеска ги објави Србија и Српска листа се веќе печат на авторството на оваа организација“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK