–>

(Видео) Израел објави снимка од тунелот во близина на болницата, Хамас: Тоа е лага

Видео-Израел-објави-снимка-од-тунелот-во-близина-на-болницата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКанцеларијата за медиуми на Газа, управувана од Хамас, вчера негираше дека има команден центар во болницата Ал Шифа и ги нарече тврдењата на Израел „неосновани лаги“. Хамас го обвини Израел дека прикажува „лажни сценарија, измислени наративи и искривени информации“ за медицинскиот комплекс Ал Шифа.

Вчера израелската армија објави видео со кое потврдува дека во болничкиот комплекс е пронајден отвор на тунел. На видеото се гледа дупка во земјата опкружена со песочна почва, скршени парчиња метал и расфрлан бетон, пишува Си-ен-ен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK