(Видео) Израел објави снимка: „30 ракети беа истрелани од Либан, Железната купола ги пресретна“

napad-izrael.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзраел објави видео од синоќешниот ракетен напад од Либан на социјалната мрежа „Икс“.

„Ова е група од 30 ракети истрелани од Либан кон Кирјат Шмона во северен Израел, претходно вечерва“, објави државата Израел на „Икс“.

„Железната купола (израелски систем за пресретнување на проектили) пресретна околу една третина од нив. Ќе ги преземеме сите неопходни мерки за заштита на Израелците“, се вели во соопштението.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK