–>

(Видео) Илјадници останаа без струја во Санкт Петербург, жителите слушнале експлозија

Видео-Илјадници-останаа-без-струја-во-Санкт-Петербург-жителите-слушнале.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечерта снема струја на рускиот аеродром Пулково и квартот Шушари во Санкт Петербург, источно од аеродромот. Според различни канали на Телеграма, локалните жители слушнале силен звук налик на експлозија и виделе блесок еден час пред прекинот.

Аеродромот Пулково, кој се наоѓа на 23 километри јужно од центарот на Санкт Петербург, пријавил прекин на електричната енергија во домашната сала за поаѓање. Во зградата е вклучено итно осветлување.

Руските власти се уште не ја коментираат ситуацијата. „Повеќе од 100.000 луѓе останаа без струја“, објавија граѓани на социјалните мрежи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK