(Видео) Експлозија во електрана во Русија, тројца исчезнати, 18 повредени

eksplozija-rusija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТри лица се исчезнати, а 18 се повредени во експлозија во котларата на електраната и топланата Шагонар во оддалечениот регион Тува во Русија, изјави регионалниот лидер Владислав Ховалиг.

Шест лица се во тешка состојба, напиша Ховалиг на апликацијата за пораки Телеграм. Пожарот кој избувна во зградата е локализиран и ставен под контрола.

Не се пријавени смртни случаи, а причината за несреќата допрва ќе се утврдува, рече Ховалиг.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK