(Видео) Асанж пристигна во Австралија: емотивна средба со сопругата и неговиот татко

677z381_asanz-kanbera.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЏулијан Асанж, кој од денеска и официјално е слободен човек, се врати во Австралија, а најемотивната средба ја имаше со сопругата Стела.

Откако авионот слета на аеродромот во Канбера, Асанж излегол од авионот, а го пречекале бројни новинари и поддржувачи кои аплаудирале и скандирале за него.

Камерите го снимиле моментот кога Асанж ја прегрнал сопругата, ја кренал од земја и ја бакнал, а потоа го прегрнал и татко си.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK