Вдовицата на Навални дочекана со громогласен аплауз на протест во Берлин

Screenshot-2024-03-17-135333.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈулија Навалнаја учествуваше на пладневниот протест против Владимир Путин во Берлин.

Вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални тргна во германскиот град во 12 часот по локално време како дел од движењето „Пладне против Путин“.

Активистите скандираа „Јулија, Јулија“ и ракоплескаа.

Симболичниот протест ги повика противниците на рускиот претседател да ги посетат избирачките места и да ги пополнат своите гласачки ливчиња на деструктивен начин.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK