Уште еден земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција.

Земјотресот се случил на длабочина од 11 километри, во областа Гоксун во Кахраманмараш.

Засега нема информации за евентуални жртви и материјална штета.

Турција синоќа беше погодена од земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот се случил на 46 километри јужно од Турхал, на длабочина од 10 километри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK