Убиен рапер, пронајден во хотелска гаража откако бил застрелан: Џастин Бибер јавно се опрости од него

фф-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРаперот Крис Кинг почина во саботата во Нешвил, Тенеси.

Крис бил ранет околу 2 часот и 30 минути кога бил со пријателите во уличка, соопшти полицијата, пренесува „Пипл“.

Како што се наведува понатаму, тројца мажи им пришле и се обиделе да ги ограбат, а Кинг и уште еден маж биле ранети. Напаѓачите побегнале, а раперот бил пронајден во гаража на хотел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris King 👃🏾💦 (@whoischrisking)

Веднаш бил пренесен во болница, но таму починал.

32-годишниот рапер беше близок пријател со пејачот Џастин Бибер, кој јавно се опрости од него.

“Те сакам брат. Ова боли“, напиша Џастин Бибер, пренесува гореспоменатиот медиум.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK