Убиен маж кај Белата куќа

Убиен-маж-кај-Белата-куќа.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата во Вашингтон соопшти дека еден маж е убиен во пукање што се случи рано утринава на само неколку блока од Белата куќа.

Во соопштението се наведува дека набргу по пријавувањето на пукањето, мажот бил пренесен во блиската болница, каде што била констатирана смрт, пренесува американскиот ТВ канал Фокс 5.

„Инцидентот се случи утрото, на неколку блокови од Белата куќа. Полицијата пристигна на местото на инцидентот околу 05:00 часот по локално време. Имаше возрасен маж, не дишеше. случај на убиство, се додава во соопштението.

Полицијата трага по осомничениот напаѓач, висок околу 1,9 метри, кој носел црно палто и сиви панталони, како и бел автомобил БМВ М535И со регистарска табличка DC DLR05020 и скршен десен ретровизор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK