Тинејџер загина во Будва, со Цитроен излетал од патот со двајца патници

г-1-12.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТинејџер Лазар Ф.(15) загина во неделата во тешка сообраќајна несреќа што се случила во Будва кога автомобилот што го управувал излетал од патот.

Во незгодата се повредени две лица, од кои едното е полнолетно Ј.М., а другиот малолетник М.М.

Повредените веднаш биле префрлени во болницата во Котор.

Во полициското соопштение се наведува дека несреќата се случила во близина на стадионот, кај плажата Јаз и се додава дека возилото удрило во дрво.

Тинејџерот управувал автомобил „цитроен“ со будвански регистарски таблички.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK