Стопирани сите летови на „Алјаска ерлајнс“ во САД

Авиокомпанија-воведува-зони-без-деца-мислењата-се-поделени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканската федерална управа за авијација (ФАА) денеска издаде препорака за стопирање на летовите на „Алјаска ерлајнс“, пишува „Ројтерс“.

Не е наведена причината за приземјувањето.

„Си-ен-би-ес“ објави дека системот на авиокомпанијата што се користи за сметање на тежината и рамнотежата за летови не работи правилно.

Алјаска ерлајнс и ФАА не одговорија веднаш на барањата за коментар.

Како одговор на поплаките од патниците на социјалната мрежа „Икс“, авиокомпанијата соопшти дека работи на тоа што поскоро да ги внесе патниците во авионот.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK