Силен земјотрес во близина на брегот на Мексико

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на брегот на мексиканската држава Чијапас, соопшти германскиот истражувачки центар за геонауки (ГФЗ).

ГФЗ соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од околу 10 километри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK